Plánujete stěhování a hledáte vhodnou firmu pro stěhování v Praze 14 Stěhování Mamut? Najít dobré stěhováky však není takový problém, jako správně zabalit věci, tak tedy až budete mít s firmou dohodnutý termín a případné podrobnosti, věnujte pozornost balení vašeho movitého majetku do kartonových krabic.

kartonové krabice

Balte věci s rozmyslem

Kdo se někdy někam stěhoval, jistě si dobře uvědomuje, jak důležité je mít přehled o svých věcech zabalených v krabicích. Balení také bývá nejobtížnější fází celého procesu, protože byste měli dodržet určité zásady, které zabrání chaosu, zmatku a stresu při vybalování:

Vytvořte si systém priorit – krabice s věcmi byste měli balit v předstihu nejméně čtrnácti dnů, a to v opačném sledu, tedy začít tím, co vůbec v dané době nepotřebujete, a co v krabicích může zůstat třeba i déle, než celý měsíc. Pokud se stěhujete do bytu, kde můžete jeden pokoj vymezit provizorně jen pro krabice s věcmi, využijte toho a vybalujte vše postupně a to, co ihned nepotřebujete, zatím v krabicích ponechte. V rodinných domech mohou takové bedny zůstat třeba v garáži nebo v suterénních prostorách.

skladiště věcí

Tyto krabice si hlavně dobře označte, ať máte přehled, co v nich je. Většinou se tam balí předměty, jako jsou knihy, sezónní oblečení, náhradní lůžkoviny (povlečení), zásoby trvanlivých potravin či krmiva pro zvířata (dobře zabalená v zip sáčcích a pytlích), sezonní boty a sportovní potřeby, sběratelské exponáty, dekorativní předměty, sklo a porcelán, stará alba s fotografiemi a mnoho dalších věcí, co nepodléhá zkáze, a co nemůže v krabici plesnivět. Krabice také skladujte v místnostech, kde není vysoká vlhkost, kam neprší a nezatéká, a kam také nesvítí přímé slunce. Samozřejmě musíte brát ohled i na nebezpečí požáru, takže papírový karton rozhodně nepatří do blízkosti topení, kamen, kotlů, karmy, sporáku atp.