Golf si často spojujeme s hrou pro bohaté lidi. Taková výbava golfisty přece něco stojí. A co teprve poplatky golfovému klubu? Ne, golf není pro normální lidi. Je to aktivita pro velmi úspěšné a bohaté podnikatele, top manažery, pro snoby a celebrity.

Jenomže na druhou stranu golf je velmi působivý sport. Je to sport, který si oblíbí i lidé, kteří sportu vlastně vůbec neholdují. Jedná se o přirozený pohyb, kterým je chůze. Jedná se o hru, která je vhodná v podstatě pro jakoukoli věkovou kategorii.

Historie golfu je poměrně nejasná. Jedna z hypotéz se domnívá, že moderní golf pochází z římské hry Paganica.
 

Sport, který pochází ze Skotska

Každopádně moderní golf v podobě, v jaké ho známe dnes, pochází ze Skotska, kde vznikl v patnáctém století na dvoře krále Jakuba II.
Golf v současné době zažívá velký boom. Vzniká celá řada nových golfových hřišť v oblíbených turistických resortech. Cílovou skupinou už nejsou jen lidé s vysokými příjmy, ale běžní lidé například z řad turistů.
Chtěli byste golf vyzkoušet? Není nic snadnějšího. 

Golfová střediska nabízejí různé výukové balíčky pro začátečníky. A za ceny, které jsou rozhodně akceptovatelné. Zapůjčení hůlek a míčků je samozřejmě již v ceně. Varianty balíčků přitom mohou být různé. Můžete si balíček objednat sami za sebe, nebo pro celou rodinu. Samozřejmě, že rodinný balíček je cenově nesrovnatelně výhodnější a Vaše rodina tak může investovat nejen do sportu, ale také do společné zábavy a společných aktivit.

A věřte, že společné zábavy v rodině není nikdy dost.
Některé balíčky jsou čistě sportovní, některé jsou pobytové a nabízejí i ubytování, jídlo a wellnes. Záleží na Vás, jak se rozhodnete. Ale možná je právě víkendový golfový víkend odpovědí na otázku, jak strávit romantický víkend s milovaným partnerem.