Počet dospělých lidí, kteří v současné době splácí minimálně jednu půjčku, je v naší republice skutečně velký. A se současným prudkým růstem cen je pravděpodobné, že jich bude stále přibývat, zvláště u lidí s nižším příjmem.

Ti se totiž velmi často snaží tímto způsobem vyřešit svou špatnou finanční situaci, a to aniž by si uvědomovali dlouhodobé následky. Jistě, nyní budou mít na nějaký čas, možná tak měsíc, dost na to, aby si koupili vše, co potřebují. Avšak aniž by se jim zvýšil jejich základní příjem, zvýší se jim výdaje, neboť budou muset splácet. A tento problém pak často řeší další půjčkou. Díky tomu se dostanou do dluhové spirály, ze které není vůbec snadné se dostat.

nárůst dluhů z půjček

Není tedy divu, že mnoho z nich končí v exekuci. To jim však nebrání v tom žádat nejrůznější poskytovatele o další peníze. A je pravdou, že se najdou takoví, kterým půjčka pro lidi v exekuci Lightfinance nedělá nejmenší problém. Zde však můžeme narazit na jednu obtíž.

Je jasné, že tito poskytovatelé si na živobytí vydělávají tak, že půjčí peníze, které následně dostanou zpět s úrokem, často poměrně vysokým, nehledě na ostatní poplatky, které si účtují. Je to léty prověřený systém, avšak v tomto případě má trhlinu: aby fungoval, musí dlužník skutečně svůj dluh splácet. Co ale v případě, že tak nečiní?

exekuční příkaz k zabavení nemovitosti

Je potřeba přiznat, že u těch, kteří již mají exekuci, je takové chování velmi pravděpodobné. I při nejlepší snaze totiž často nemají dostatečný příjem na to, aby si mohli splácení dovolit. Proč tedy půjčovat tak rizikovým klientům? Protože se to poskytovatelům vyplatí. Delší dobu je nechají být a čekají, až dluh naroste do patřičné výše. Následně podají žádost o exekuci, ve které jim je zabaven a následně prodán majetek v podstatně vyšší hodnotě, než kolik by dostali, kdyby dlužník řádně splácel. Samozřejmě to není čestné jednání, avšak vzhledem k tomu, že je vše uvedeno ve smlouvě, kterou klient podepíše, není se proti tomu jak bránit. Proto je dobré být opatrný a své finanční potíže řešit pokud možno jinou cestou. Bude to sice náročnější, avšak dlouhodobě se to vyplatí.