Chtěli byste si koupit nové štěně, ale nevíte jakou rasu zvolit? Potom jste tu na správném místě. Dnes si uděláme malý výlet do zvířecí říše a popíšeme si pár nejznámějších psích ras na našem území. Řekneme si jejich povahové rysi a povíme si, pro koho jsou dané plemen vhodná. Pokud teď stále nevíte, jakého psa si koupit, jste tu na správném místě a věříme, že dnes, to společně rozsekneme. Takže pojďme na to!

ležící pes

V poslední době velmi oblíbeným psím plemenem, se stala akita inu. Jedná se o velmi bystrého a hodného psa, který se perfektně hodí jak pro starší lidí, tak pro rodinu s dětmi. Plně se přizpůsobí vašem u životnímu tempu, pokud tedy máte rádo procházky, bude pro vás skvělým kamarádem, nicméně pokud rádi sedíte doma na sedačce, rád se k vám taktéž přidá. Nicméně akita inu cena je sice vyšší, nicméně tato investice se vám určitě vyplatí. Získáte skvělého kamaráda, se kterým si budete rozumět.

malý pes

Dalším velmi rozšířeným plemenem na našem území je klasický vlčák. Ti především dřív byli chovaní pro ochranu majetku, což jím přetrvalo do současnosti. Nicméně jedná se o velmi chytré a dobře vycvičitelné plemeno. Při správném nasměrování jsou vlčáci vhodní k dětem. Musíte mít však na paměti, že vlčák je velmi tvrdohlaví a chytrý pes. Pokud z vás neucítí autoritu a to, že jste pán, velice snadno se vám jeho výchova dokáže vymknout z rukou. Musíte být při výchově velmi důslední. Pokud tomu tak bude, lepšího parťáka si určitě nemůžete přát.

Další velmi oblíbenou psí rasou jsou jorkšíři. Jedná se malé plemeno, které nepouští chlupy, chová se tak převážně v bytech. Psi jsou malí a roztomilí. Snadno je rozmazlíte, nicméně oproti jiným rasám zvládnou i delší vycházky. Plemeno je snadno vycvičitelné, nicméně i prohnané. Často využívají svého roztomilého vzhledu k tomu, aby se omluvili za svoji neposlušnost.