Někdy je obchodování, podnikání nebo jakákoliv jiná činnost, která vás dělá vlastním pánem, pořádný risk. Někdy se to nevyplatí, někdy to neprojde. Někdy to bylo odsouzeno k neúspěchu už od počátku. Většinou ale pevnou vůlí a dříčem dokážete udělat skoro ze všeho opravdu rozjeté podnikání. Ale nebude to hned. Valná většina lidí, kteří to zkusí namísto normálního zaměstnání, je přímo rozčarována tím, že musíte pracovat opravdu celý den, a tím celým dnem myslíme od 6 ráno do jedenácti večer. Tak to prostě je. Pokud chcete mít úspěšné podnikání, musíte se hodně otáčet, hlavně ze začátku, když začínáte na nule. Jakmile se potom rozjedete, není problém mít klidně i vícero společností, která vám generují zisk. Ale do té doby je to vždycky pouze a jenom tvrdá práce, která se může nebo nemusí vyplatit.
podaná ruka.jpg

Nesmíte se toho bát

Kdo se bojí, nesmí do lesa a zde to platí hned třikrát. Protože svět podnikání je kruté místo, musíte si uvědomit, že ne všichni jsou zde proto, aby vám pomáhali do začátku. Valná většina bohatších lidí, kteří už jsou dostatečně rozjetí, nebude mít ale problém s přijetím „nováčka“ a seznámením ho s nějakými triky, které se naučil. Chudý člověk si vždycky řekne, že to bude jenom tahač peněz a nějaký podvod. Ale pravda je taková, že jsou to vždycky chudí peněženkou i duší, kteří podvádí, nikdy ti, kteří jsou spokojení s tím, co mají. Jak řekl CEO Amazonu: „Nejhorší je pomáhat chudým. Pro ně je všechno lež, přinejhorším podvod“. Nejen kvůli tomu chudí navždy zůstanou chudí.
skok za kariérou.jpg

Hlavní jsou kontakty

Kdo má kontakty už předem, vyhrál z poloviny práce. Kdo je nemá, musí si holt doplnit arsenál. Celý život je totiž jenom o kontaktem na ty správné lidi. Takové kontakty můžete najít při škole, při prvních brigádách, na zahraničních cestách – skoro všude, kde jsou i jiní lidé než vy. Ale jak jsme již psali, abyste se k tomuto dostali, je nutné nejdříve začít, a to bez zbytečných obav.