Možná už jste byli sami účastníky nějaké párty nebo večírku a zaskočil vás nečekaně déšť. Poté jste jistě měli možnost setkat se se stany určenými právě na podobné typy akcí. Možná jste netušili, že jejich správné označení je profesionální nůžkové párty stany .
kornouty na párty
Několik málo technických a praktických věcí znát neuškodí
Základem všeho je kvalitní, pevná konstrukce z hliníku, ukotvení se provádí kotvícími hřeby, není tak nutné používat lana určené k ukotvení. Stan je tak pevně přichycen k zemi a nijak tak nezabírá místo kolem sebe. Stan je pokryt materiálem, spojení jednotlivých částí je díky suchým zipům, použité opláštění má velice trvanlivé barvy a chrání nejen před vodními kapkami, ale v době horkých letních dnů i před sálajícími slunečními paprsky. Proto je pokrytí vyráběno z polyesteru v kombinaci s PVC, což je důležité hlavně při vydatnějším dešti. Strop unese zátěž až do sto kilogramů. Důležitá je také bezpečnost vzhledem k tomu, kolik lidí se bude ať už přímo pod stanem nebo v jeho blízkosti pohybovat. Proto musí být materiál nehořlavý. Navíc je impregnovaný, aby byl odolný i vůči plísni. Celková hmotnost nůžkového stanu o velikost 3 x 6 m je kolem 85 kg.
party stan
Výhody přenosných úkrytů
Ač se vám může zdát, že vytvořit místo pro úkryt může být obtížně a zdlouhavé, stejně tak potom jeho skládání, tak opak je pravdou. Párty stany jsou oblíbené a hojně využívané právě proto, že se dají rychle rozložit a složit. Jsou tvořeny třemi základními částmi, o těch jsme se již zmiňovali a jsou to kotvící hřeby, hliníková konstrukce (může být i ocelová) a samozřejmě plášť z odolného materiálu.
Pokud chcete opravdu kvalitu, obraťte se na prodejce, kteří mají zkušenosti v této oblasti, vyhýbejte se levným variantám, zde především platí, že za kvalitu je lépe si připlatit.
Půjčení vás vyjde na cca 900,- Kč na jeden den.