Mít vlastní vůz je výhodné především kvůli tomu, že jste operativní a nezávislí na vnějších faktorech. Můžete do svého vozidla usednout třeba o půlnoci, aniž byste museli někoho žádat o povolení, souhlas, případně jej alespoň o svém záměru informovat. Ona ta nezávislost má však své hranice, jste závislí na platbách povinného ručení, musíte pravidelně dodržovat termíny technických prohlídek, musíte podstupovat výměny provozních kapalin, pneumatik a dalších dílů v rámci údržby, a pokud jezdíte po dálnici, platíte mýtné.

jízda po dálnici

A právě tyto nutné investice vedou některé z nás k tomu, zvážit, zda se nevyplatí spíše pronájmy vozu, nežli jeho vlastnictví. Dalším problematickým faktorem je placené parkování ve velkých městech a omezená stání a samozřejmě i dopravní špičky, zácpy a podobné stresující jevy.

Pokud se bez auta obejdete v průběhu pracovního dne, jste ochotni cestovat městskou dopravou, využívat motocykl či kolo, chodit více pěšky a tím pádem se také více hýbat a zdravěji žít, případně pokud můžete pracovat z domova, pronájmy vozů vás možná vyjdou levněji, stačí vzít do ruky kalkulačku a předběžné výpočty hodit na papír.

provoz na dálnici

Pronajmout je možné jak osobní vůz, tak i dodávku s tažným zařízením i přívěsem, tímto způsobem zajistíte větší nákupy, stavební rekonstrukce, stěhování či vyklízení bytu a samozřejmě i pobyt na dovolené. Jedinou vaší starostí je pak doplnit palivo a dbát na šetrné zacházení s vypůjčeným vozidlem. Odpadnou stresy a starosti spojené s obavami o technické záležitosti a úřední a administrativní úkony.

Půjčovna dodávek Praha poskytuje vozidla celoročně, bez udání důvodu, pouze je vhodné provádět včasnou rezervaci s ohledem na omezenou kapacitu vozového parku. Smluvní podmínky je třeba pečlivě prostudovat, abyste si byli vědomi svých práv i povinností. Jestliže tyto regule dodržíte, pak máte k dispozici vůz s dálniční známkou, s asistenční službou a ve velmi dobrém technickém stavu.