Koupit si vlastní bydlení není už zdaleka tak jednoduché jako v dobách dřívějších. Ale stále to není úplně nereálné ani pro lidi s nižšími příjmy.

Koupě bydlení vás nemusí úplně zruinovat

Snad každý Čech by rád jednou bydlel ve svém vlastním obydlí. Vzhledem k tomu, že byty jsou rok od roku dražší a dražší, mnoha lidem se tento druh snu pomalu ale jistě rozplývá pod rukama. A přitom ještě nedávno se daly koupit docela levné byty alespoň v panelácích. To už však také není skoro pravda. V mnoha některých lokalitách sice pořád můžete levné bydlení koupit, jenže to má svůj důvod. Jedná se o totiž o sociálně vyloučené lokality, kde mnoho lidí příliš žít nechce. A je to docela pochopitelné.

Není třeba bydlet ve stanu

Pokud tedy na koupi nového bytu nemáte a nevypadá to, že by se to v budoucnu mělo nějak radikálně změnit, můžete se buďto smířit s žitím v podnájmu, případně zkusit něco levnějšího. Co může být levnějšího než byt v paneláku? Mobilheim. Obydlí na kolech se dají sehnat za opravdu slušné peníze, a to i ty celoroční. Prodejců je u nás více než dost. Měli byste si projít jejich nabídku. Třeba něco kloudného najdete.

V případě, že dáte přednost tomuto typu bydlení, připravte se na to, vnitřní uspořádání je trochu jiné než jste zvyklí. To je dáno velikostí, respektive nedostatkem velikosti. Ovšem díky specifickému uspořádání nábytku a dalšího zařízení se nebudete uvnitř cítit jako sardinky v nálevu. V těch největších modelech dokáží běžně žít i rodiny s dětmi. Samozřejmě, pokud máte paterčata, asi se budete muset poohlédnout někde jinde, ale rodiče se dvěma caparty by se do celoroční verze měli pohodlně vlézt a příliš si nepřekážet.

Vyberte si cenově dostupné bydlení

V zimě je v mobilních domech teplo, v létě na druhou stranu zase příjemný chládek. Moderní verze totiž disponují zateplením nové generace, které dělá z těchto obydlí dokonalý příklad efektivity. Díky tomu v zimě ušetříte nemalé peníze za vytápění. Teplo se totiž snadno udrží v interiéru. Izolace je dobré nejen, co se týče teplených vlastní, ale jedná se i o skvělou zvukovou bariéru.