Šroubové kompresory byly dříve velké zařízení, které byly ve větších firmách. Zároveň provoz zrovna nebyl nejlevnější, ovšem dnes už tomu tak není.

Moderní šroubové kompresory

Posun v technologii

Před několika desítkami lety používaly šroubové kompresory velké průmyslové firmy a jejich údržba nebyla jen tak jednoduchá, a proto jste na jejich pořízení a následný provoz potřebovali hodně financí. Dnes už se vývoj posunul na takovou úroveň, že jejich pořizovací cena je opravdu na dřívější dobu malá a není problém koupit takový kompresor, jenž má malé rozměry, takže se hodí i do menších firem, kdy jejich majitelé nezaplatí spoustu peněz za jejich provoz.

mechanismus ozubených kol

Pokud nakoukneme dovnitř tohoto stroje, tak můžete vidět zcela jiný mechanismus než u pístového kompresoru. Hlavní součástkou jsou zde šneková kola se synchronizačními ozubenými koly, jenž zajistí opravdu spoustu stlačeného vzduchu. U většiny nesmí chybět pro správné fungování ani chlazený rám. Díky celému mechanismu dosahuje stroj účinku přes 90 %, což znamená, že k vyrobení velkého množství stlačeného vzduchu postačí málo elektrické energie.

Využití

Jestliže se podíváte na trh s kompresory, tak okamžitě zjistíte, že je můžeme rozdělit na dva typy, přičemž ten první je pístový a druhý právě šroubový. Pístové kompresory se vyrábí i jako malé zařízení, třeba do menší dílny. Snesou více zapínaní i vypínaní a existuje spousta různých typů. Kdežto šroubové kompresory mají mnohdy vyšší produktivitu a jsou určeny do nepřetržitého provozu. Abyste co nejvíce snížily opotřebování a spotřebu, tak určitě sáhněte po kompresoru s frekvenčním měničem.

nástroje na kompresro

Sice je o něco dražší, ovšem při stálém využívání se Vám rozhodně investice vrátí. Šroubový kompresor lze pořídit za velice nízkou cenu, takže se nebojte vysokých nákladů. V nabídce je spousta typů, takže si vybere naprosto každý přesně takové zařízení, jaké uživatel potřebuje. Všechny stroje jsou naprosto spolehlivé, takže se nemusíte bát poruch. Jestliže se budete o stroj dobře starat a dodržovat pravidelný servis, tak se můžete těšit na dlouhou životnost.