Suché zipy znají dobře výrobci oděvů, zavazadel, sportovních potřeb, obuvi a dalších užitných předmětů. Využívají je švadleny a tvořivé hospodyňky a oblíbili si je i kutilové, kteří oceňují především velmi obsáhlé možnosti tohoto vynálezu.

pásek na suchý zi

Výplně do sedacích vaků – pokud také patříte k nadšencům, kteří preferují pohodlí před trendy, které určují výrobci nábytku, pak jistě neodoláte pořídit si domů sedací pytel. Je opravdu pohodlný, zvláště pokud jde o větší rozměry. Můžete se na něm povalovat, sedět, být v polosedu, natočit se na bok, sedět v tureckém sedu i s nohama na zemi, nohy si opřít o taburet, zkrátka si flexibilně zajistíte polohu, jakou chcete. Jenže každý vak nemá možnost vyměnit výplň a právě to je u těchto výrobků klíčové. Časem se výplň vyplatí měnit, není tak drahá a pořád je to lepší volba, než pořizovat novou sedací soupravu. Suchý zip snadno našijete na horní část vaku, kde bude otvor pro výměnu výplně, a tím pádem prodloužíte životnost výrobku o mnoho dalších let.

dětská obuv

Jak pověsit dekorativní předměty – mnozí lidé řeší obrovské dilema při zavěšování předmětů na zeď. Potřebují k tomu soustavu hmoždinek a samozřejmě vrtačku s vrtákem do betonu. Pikantní je to hlavně v paneláku, kde může být jediný otvor do panelu nad lidské síly. Pokud ovšem potřebujete pověsit např. nástěnku, obraz, velký plakát, nástěnné hodiny, nástěnný teploměr a podobné lehčí předměty, pak stačí docela obyčejné lepidlo (alkaprén) a suchý zip. Výsledek vás mile překvapí.

Jak efektivně svázat kabely – mít přehled v kabelech pod stolem je vhodné už jen kvůli vlastní bezpečnosti. Některé kabely by se měly svazovat a obtáčet ochrannou vrstvou i kvůli zvířatům a malým dětem. Široké pruhy suchého zipu jsou pro něco takového ideální. Kabely zakryjí, budete mít o nich lepší přehled a kdykoli je můžete snadno uvolnit a spoj rozebrat, případně znovu spojit.