Vnějšek
Sice u pračky spíše záleží na tom, aby dobře vyprala prádlo za rozumný čas a peníze, ale na design taky nesmíme zapomenout. Nejdříve se musíme podívat na praktičnost. Tím je myšlený typ plnění. Když bude stroj stát někde v rohu je lepší koupit ji s horním plněním, ale když je před ní místa dost, nebo chcete na ní dát ještě sušičku, tak zakupte pračku s předním plněním. Na více lidí zapůsobí prosklené přední dvířka, než plně vyplněné, ale o to více je daný produkt dražší. Sice nemusí mít nějakou zvláštní eleganci, ale staré hranaté krabice ji vyšli z módy.
nohy z pračky
Šetrnost a úspora
Dnes je dobrá každá koruna, takže se zaměřte i na spotřebu. A to na elektrickou energii i spotřebu vody. Vybírejte alespoň z energetické třídy A i více. Oproti starým strojům je tato úspora celkem výrazná. Samozřejmě to nepoznáme za jedno praní, avšak pereme skoro pořád. Dalším důležitou věcí, je délka pracího cyklu a možnost regulace času podle váhy vložené tkaniny. Prát jedno triko na klasický program, jakoby byla pračka plná se opravdu nevyplatí. Dalším tématem je šetrnost a svěžest prádla. Některé mají funkci SoftPlust, která zajistí rovnoměrné dávkování aviváže, tak aby se dostala do hloubky oblečení a ochránila jeho vlákna.
Funkce a programy
Dnes už skoro každá nabízí nabídne mnoho programů, takže se nemusíte bát oprat jakýkoliv materiál. Jen zvolte si dejte pozor na čas praní jednotlivých programů. Někdy je tato doba celkem dost dlouhá. A když už jsme u toho, tak bych doporučil jednu dobrou funkci a tou je Time Management, pomocí které si můžete sami nastavit délku praní. Dále je dobrá funkce žehlení. Když na konci programu spustí parní program, což je jedna z funkcí u dražších výrobků, tak prádlo nemusíte ani žehlit. Skutečně nebude pokrčené a bude mít svěží dojem.
 vozík před pračkou
Investice do dražších kousků se většinou vyplatí, ale přeci jen je to drahá záležitost. Když nemáte moc financí, tak Vám jistě postačí i něco levnějšího. Nakonec bych doporučil prodlouženou záruku. Není to nutnost a jsou to další peníze, ale v dnešní době se většinou vyplatí, protože se někdy stoje pokazí pár měsíců po záruce.