Jeden by řekl, že v digitálním světě plném technologie, elektrických aut a nejrůznějších vychytávek je konec všem těm psům prérie, padouchům a drsným kovbojům, kteří ráno krotí koně, odpoledne střílejí v baru a večer si dávají whisky na verandě své farmy. Možná je to pro někoho nezapomenutelná romantika, pro někoho všední realita, pro někoho vzdálená minulost, kovbojská kultura však stále trvá a nevymizela. Na mnoha místech naší planety kovbojové ještě i dnes jezdí na svých koních a dohlížejí na dobytek, je ale pravda, že už se daleko méně střílí z koltů, které jsou zatraceně nízko, a daleko méně se chodí do salónu.

kovboj na koni při rodeu

A) Jižní Amerika

Státy Jižní Ameriky jako je Argentina, Chile nebo i Peru přejaly trochu té kovbojské kultury. Divili byste se, kolik španělských hochů na koních se prohání například v jižní Ohnivé zemi, kde je chov dobytka ještě stále pevnou součástí každodenního života zdejších lidí. Nebo vůbec v Argentině, domově nejlepšího hovězího na planetě, je vůbec o tuto práci velký zájem. Ne všechen chov se totiž děje ve velkochovech a velkých „továrnách na maso“, ale nechává se mu volný průběh na pláních, protože takové hovězí je zkrátka nejlepší.

žena jedoucí na koni na planinách

B) Spojené Státy Americké

Byla by určitě škoda nezmínit USA jako domov všech kovbojů. V mnoha státech se lidé hlásí k tomuto až životnímu stylu a pro mnohé je to každodenní realita, umocněna nejrůznějšími soutěžemi jako je staré dobré rodeo nebo nahánění, soutěže v lase či nahánění dobytka. Zkrátka USA je stále zemí, kde by se měl každý správný fanda kovbojů podívat.

jezdec na koni nesoucí sedla a dečky

A pozor, to je jenom americký kontinent! Takže pokud byste se chtěli přidat i u nás, v České republice, není nic lepšího, než začít u správného vybavení, jako jsou například pravé westernové otěže, které si můžete u nás zakoupit. Pak už jen stačí sedlo, ohlávka, podbřišník, správný ohoz a můžete se vydat do prérie. Byť ta česká je přeci jen trochu menší.