Žijeme v době, kdy většina dětí i dospělých tráví značnou část dne v sedě – a už je v celku jedno, zda doma u počítače hraním her, nebo v práci. Nicméně člověk byl stvořen k pohybu a ke správnému vývoji a zdravé fyzické kondici jej zkrátka potřebuje. Pokud tedy i vy máte pocit, že vaše rodina tak trochu zpohodlněla, nastal čas s tím něco udělat! Vypněte počítače, odpojte mobily od Wi-Fi a vyrazte za sportem!

Pokud máte v hlavně neustále myšlenku, že sport je nuda, rychle vás vyvedeme z omylu! Už jste někdy slyšeli o lasergame? Jedná se o týmovou hru, která je velmi podobná buď air softu nebo paintballu. Všechny tyto hry mají totiž společné rysy. Hráči jsou rozděleny obvykle do dvou týmů a snaží se pomocí pistolí sestřelit protihráče. Vyhrává tým, který má na konci určité časové lhůty lepší skóre.

DSC8007

Nicméně oproti air softu a paintballu se lasergame liší v používaných zbraních. Ve hře se střílí laserem do vest, které má každý hráč na sobě. Zásah tedy vůbec nebolí a hry se mohou zúčastnit i malé děti.

Lasergamese odehrává obvykle v malých arénách, které jsou vybaveny nejrůznějšími překážkami. Před soupeři se tak libovolně můžete skrývat a utíkat před jejich střelami. Pokud se bojíte, že takový sport vám brzy zevšední, věřte, že jste na velkém omylu. Před začátkem hry si můžete vybrat z nejrůznějších herních módů, které jsou odstupňované podle hráčské náročnosti. Taktéž si můžete vybrat svoji muziku, která vás vyhecuje k lepším výsledků. Některé arény jsou navíc vybaveny i možností měnit světelné efekty dle libosti.

labyrint (18)

I přesto, že se jedná opravdu o velkou zábavu, ručník, sprchový gel a věci na převlečení určitě doporučujeme si vzít sebou. U hry se totiž tak zpotíte, že budete rádi, že máte sebou čisté a suché oblečení sebou.

Velkou výhodou je i cena. Obvykle se jedna hra pohybuje v řádech desetikorun. Můžete si tak zahrát celá rodina, za relativně malý peníz.