Superpotravina s názvem Maca se v poslední době těší stále větší popularitě, a to především pro svoje pozitivní účinky na lidské zdraví. Známá je také pod názvem peruánský ženšen. Je to rostlina s výraznou chutí, která obsahuje spoustu účinných látek a pomáhá hned v několika různých oblastech. Nejčastěji ji můžete zakoupit v práškové podobě, kdy tento prášek má světlou barvu a chuť je výrazně sladová. Dostupná je také v tabletách, takže záleží tedy na vás, jaká forma je vám příjemnější. Macu v práškové podobě můžete jednoduše přidat do různých nápojů, koktejlů nebo smoothies.

krabice ženšenu

Existuje hned několik druhů této superpotraviny, které se odlišují barvou oddenku. Tato rostlina má prokázané léčebné účinky. A jaké, že má Maca skvělé účinky na lidské zdraví? Obsahuje spoustu vápníku, vitamínů C, B6 a B2, E, mangan, hořčík, zinek, draslík, železo, fosfor, bílkoviny, vlákninu a další látky.
ženšen na tácku

ÚČINKY TÉTO ROSTLINY NA LIDSKÉ ZDRAVÍ:

·         zajistí vám příval nové energie (pomáhá i při chronické únavě)

·         snižuje stres (skvěle působí i proti depresím)

·         pozitivní účinky na nervový systém (zlepšuje paměť a soustředění)

·         zlepšuje plodnost (konkrétně kořen této rostliny)

·         zlepšuje imunitu (obsahuje bioaktivní sacharidy, které podporují imunitu jako celek)

·         navozuje pozitivní myšlení

·         působí proti úzkostem

·         působí pozitivně při menopauze (snižuje krevní tlak)
energetické koule

Pomoc při neplodnosti a problémech s početím

Snad nejznámějším účinkem je pozitivní vliv na potenci a zlepšení plodnosti. Tyto účinky má především červený a černý. Proto se k jejímu užívání často uchylují páry, které trápí nemohou otěhotnět. Tato superpotravina zvyšuje možnost početí, a to jak u žen, tak i u mužů. Zároveň má také afrodiziakální účinky.

Pokud tuto super zdravou rostlinu zařadíte pravidelně do vašeho jídelníčku, uděláte velké plus pro vaše zdraví.