S akumulátorovými sekačkami se doslova roztrhl pytel. S nimi je to jako s elektromobily. Zájem o ně by byl obrovský, v současné době je bohužel jejich cena stále vysoká. Podpora akumulátorové zahradní techniky se objevila již u všech výrobců, nikdo nechce zůstávat v této oblasti pozadu. Na trhu se tedy poměrně běžně setkáte s modely značek Husqvarna, Bosch, Al-Ko, Stihl. Akumulátorovou sekačku pořídíte již od 7 tisíc korun, ovšem pouze bez baterie a nabíječky. Poměrně zásadní výhodou je, že baterii i s nabíječkou využijete u další akumulátorové zahradní techniky (pila, nůžky na plot, vyžínač, křovinořez). Cena baterie s nabíječkou se však rovná položce, kterou zaplatíte za samotnou sekačku.sekačka na zahradě
Nabíjení baterie je poměrně rychlé, s běžnou nabíječkou dobijete baterii 2,4 Ah za dvě hodiny a s rychlonabíječkou za necelou půlhodinu. Příplatek za rychlonabíječku – to jsou ale další dvě tisíci koruny navíc.
zelená sekačka na trávu

A jak si akumulátorový stroj poradí s trávníkem?

Na webu se objevila recenze jednoho takového výrobku, který musel zdolat deset dnů nesečený trávník. Stroj prodělal zatěžkávací zkoušku v terénu s odolným plevelem, na ploše byl trávník spíše neudržovaný, ležela tu místy stará posečená tráva v drnech.
První výjezd do terénu sekačka absolvovala v příznivém počasí, kdy byl trávník dostatečně proschlý. Sekačka si tu se vším poradila naprosto hravě. Druhý den ale bylo po dešti a tráva zůstala vlhká. Benzínová sekačka by si s tímto úskalím poradila hravě, jenže s akumulátorovým strojem vyvstaly první potíže.
trávník a sekačka na trávu
Utrpěla především výdrž akumulátoru. Zatímco první den za sucha se hodnota výdrže pohybovala v toleranci udávané výrobcem, což je 500 čtverečních metrů na jeden akumulátor 4 Ah, ve vlhké trávě klesla výdrž baterie zhruba na polovinu.
Výsledek testu tedy poukazuje na fakt, že taková sekačka bude dostačující pro pravidelně udržovaný trávník na zahradách rodinných domů, zatímco chataři, kteří na chalupy nedojíždí pravidelně a trávu nechají více povyrůst, by mohli mít problém.