Každý z nás je jiný, má své záliby, radosti a starosti. A v každém věku přicházíme na to, co nám dělá radost, z čeho máme potěšení. Většinou je to nějaký koníček, při kterém můžeme uplatnit svou šikovnost a fantazii.
Zálib a koníčků je celá škála. Vždy to vyrovnává duševní pohodu, i když „pracujeme“ rukama. Pokud nějakému koníčku podlehnete, určitě vás povzbudí a budete se na ty chvíle těšit. Uděláte pro to vše, abyste se své zálibě mohli věnovat. A vůbec vám nebude vadit, že vás ten koníček třeba fyzicky nebo po finanční stránce vyčerpá. Už od mládí zkoušíme najít to, co nás bude dlouho bavit, na co se budeme těšit. A určitě vždy se najde koníček, kterému se pak budete věnovat dlouhé roky.
bavlnky na vyšívání 
  v  Například zahradničení.  Zvlášť jarní práce na zahradě, které se nedají odkládat. To je koníček, při kterém jste v souznění s přírodou. Možná se jim zaobírají více lidé ve středním nebo starším věku, ale to není podstatné. Čas a fantazii, kterou věnují své zahradě, se vrátí v podobě krásy, relaxu a užitku pro celou rodinu.
 jezdkyně na koni
  v  Cestování a turistikapo krajinách je též nádherný koníček. A co taková jízda na koni. Jste z těchto aktivit možná trochu unaveni, ale zážitky z nových míst stojí za to.
 
  v  Rybaření.Tomuto vášnivému koníčku se věnují nejenom muži, ale i ženy. Mezi lidmi se jim říká, že rybář je „tichý blázen“. Ale je to úplně jinak. Tito lidé se neustále vzdělávají v oboru ryb a jejich lovu. Při řece nebo rybníku báječně relaxují, rozjímají a těší se kromě úlovku navíc z krásy přírody a klidu.
 
  v  Každá ruční práce uklidňuje. Krása výšivek, tkaných výrobků, malování a kreslení, dřevořezba, práce s hlínou nebo kovem, sběratelství, bylinkářství – těch koníčků je tolik, že na popsání by nestačila jedna stránka. Často se i stává, že lidé ze svého hobby mají slušnou obživu. A to je určitě báječné.
 
 rybář ve vodě
 
Kromě koníčků, které vás uspokojují, obohacují váš život a tím vás pozitivně nabíjí, patří též pochvala, úsměv, poděkování a občasné láskyplné objetí. Na to nikdy nezapomínejte.