Využíváte automobil méně často a nechcete, aby vám stál většinu roku v garáži nebo na ulici? Máte auto v servisu a zrovna je vozidlo pro vás nutností? Vydejte se do autopůjčovny. Není u nás zatím příliš zvykem, aby si zájemce půjčil automobil třeba na cestu na dovolenou nebo na chalupu.
fiat 500
Nabídka autopůjčoven je rozsáhlá, vybere si jistě každý z vás. Záleží, čemu dáváte přednost, jestli komfortu, výkonu motoru, ekonomice jízdy nebo ceně pronájmu. V půjčovně najdete výběr vozů od nižší třídy, přes vozy střední třídy až po luxusní vícemístná vozidla určená pro delší cesty a více pasažérů a zavazadel. Vyberte si automobil podle toho, jestli potřebujete jen dojet na nákup nebo se chystáte na dovolenou.

Při zapůjčení vozu se ptejte i na jeho vybavení. V letních měsících určitě oceníte klimatizaci. V nabídce najdete také GPS navigaci. Zapůjčit si můžete dětské sedačky nebo držáky na kola a v zimě jistě oceníte zapůjčení sněhových řetězů.

Nemusíte se obávat, že by vozidlo z autopůjčovny bylo ve špatném technickém stavu. Vozy pravidelně prochází kontrolou STK. Většina autopůjčoven také obnovuje vozový park, najdete zde tedy novější modely vozidel.
Při pronájmu vozidla čtěte pečlivě smlouvu, kterou budete podepisovat. Zapůjčení vozu totiž řeší smluvní podmínky. Mohou se u různých společností lišit. U většiny auto půjčoven pronájem obsahuje pojištění odpovědnosti, havarijní pojištění, dálniční známku, silniční daň a podle období výměnu pneumatik.
Při pronájmu vozu počítejte, že bude nutné zaplatit kauci. Kauce slouží k zajištění závazku planoucího ze zapůjčení vozidla. Výše kauce a cena za pronájem najdete v ceníku jednotlivých autopůjčoven. Dejte pozor na skutečnost, že ceny jsou ve většině případů uvedeny bez DPH, jejíž výši si nezapomeňte připočítat.
jízda podle navigace
Nevýhodou zapůjčení vozidla je situace, kdy potřebujete vůz okamžitě, třeba k odvozu nemocného k lékaři.