Barvy, které určují charakter vašeho domova, mají velký dopad na to, jak se v něm cítíte. Na vaši náladu, energii a chuť do života. Ať je váš styl moderní přímočarost, nebo staromódní romantika, barvy jsou tady pořád.
Bílá
Barva čistoty, která prosvětlí a provzdušní i ty nejtmavší zákoutí vašeho pokoje. Kombinovat se dá prakticky s jakýmkoliv jiným odstínem, jakýmkoliv nábytkem a dekoracemi. Vhodná přesně pro ty, kteří si nejsou jisti svým vkusem. Dá se lehce přemalovat, proto další barvy můžete přidávat postupně.
Obývací pokoj s černým stropem
Modrá
Hit letošního roku. Tak se o tmavě modrém odstínu vyjadřují přední světoví návrháři. Existuje tolik odstínu modré, již dávno neplatí teorie, že modrá je studená barva. Naopak má uklidňující účinky. Pokoj působí čistě a uspořádaně. Velmi dobře se hodí k neutrálním odstínům hnědé, krémové a bílé barvy.
Béžová
Velice vhodná barva, pokud jste milovníci minimalistického vzhledu. Působí elegantně, klidně a vyrovnaně. Béžová neruší. Je neutrální, a proto je velmi oblíbená u dekoratérů. V kombinaci s odstíny bílé působí nadčasově a nebude se vám chtít znovu malovat minimálně několik let.
Černá
Černá je ideální jako doplňková barva. Nábytek postavený u tmavého pozadí krásně vynikne. Zajímavá bývá kombinace se zlatými prvky v místnosti. Luxus z této kombinace na vás bude dýchat při každém pohledu. Není však vhodná do malých místností. Může působit ponuře a stísněně.
Krémová barva v pokoji
Zelená
Harmonie, pohoda a návrat k přírodě. Takto lze charakterizovat snad všechny odstíny zelené, které budou vždy módní a žádané. Dodá vám energii a klid, který po náročném dni potřebujete.
Hnědá
I tato barva patří do uklidňujících a přírodních variant obývacích pokojů. Ve světlejších odstínech bývá velmi oblíbená. Tmavý odstín pro změnu bude impozantní. I zde si ovšem musíte dát stejný pozor jako u černé a volit ji jen jako doplněk k jiné barvě. V kombinaci s krémovou či mátovou neprohloupíte.