Cyklistika je vlastně takovým sportem pro všechny. Sednout na kolo a jet není vůbec složité a vzhledem k tomu, že rychlost jízdy a terén si můžete vybrat sami, není ani fyzicky nejnáročnější aktivitou. Je vhodná i pro kardiaky a osoby s problémy s klouby – není tak zatěžující jako chůze nebo běh. Kam vyrazit? V České republice je spousta stezek, které jsou něčím zajímavé a které stojí za projetí!

žena na řídítkách

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře – na kole z Bavorska do Čech

Poměrně lehká trasa po rovině bez většího převýšení je dlouhá 110 kilometrů a vede přes Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka je vhodná pro středně zdatné cyklisty, v posledním úseku na vás čeká kopcovitější terén, nevhodný pro děti.

Projeďte Valašsko

Valašsko je opravdu krásný kout naší země a prohlédnout si jej můžete ze sedla kola. Bike resort Valašsko a Bike aréna Vsetín je především systémem tras, které vedou napříč skoro celým Valašskem. Je zde spousta služeb, informací a výletů které jsou vytvářeny tak, abyste si výlet na kole užili co nejvíce bez omezení, i když jste v této části republiky poprvé. Trasy jsou rozděleny a značeny dle obtížnosti od lehké až po těžkou. Trasy vedou jak po cyklostezkách, tak ale i po lesních cestách a pěšinkách. Spojují vesnice Karolínka, Kyčerka a Razula. Užijete si cestování nádhernou přírodou plnou kopců, lesů ale také zvířat, které jsou zde na každém rohu. Vyjet si také můžete na Pustevny, které se nachází nedaleko vrcholu Radhošť.
sníh u silnice

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Nebaví vás klasické cyklostezky, ale jezdíte raději po úzkých pěšinách v lese a horách? Rychlebské a Lipovské stezky budou přímo pro vás! Jedná se o traily pro horská kola, kdy si užíváte především nádherné přírody Rychleb a Jeseníků. Jedná se o zrekonstruované staré lovecké chodníky, nabízející především zkušeným jezdcům maximální zážitky z jízdy. Je vhodná pro horská kola. Trasy nejsou nijak dlouhé – mají asi 40 kilometrů, ale nejde o to našlapat co nejvíce kilometrů – jde především o požitek z jízdy.