Dnešní doba nám umožňuje studovat různě po světě a my toho bohužel nevyužíváme. Nemusíme jezdit na jiné kontinenty, ale měli bychom využít velmi kvalitních univerzit, které nám nabízí i naše malá Evropa. Evropa je kontinentem, kde je vzdělání již po staletí jednou z hlavních priorit pro všechny její obyvatele. Země, kterou bychom rozhodně neměli v kontextu univerzit opomenout, je Dánsko.
kodaň dánsko

Systém dánského školství aneb jak se do Dánska dostat

Dánsko lační po českých studentech, je to země, která se snaží nalákat co nejvíce mezinárodních studentů, kteří by chtěli studovat právě u nich. Pyšní se významnými univerzitami, jako je například Kadaňská Univerzita (University of Copenhagen) a další.
Pokud máte zájem o toto zahraniční studium, je nutné doložit maturitní vysvědčení, kde jste úspěšně zvládli zkoušku z anglického jazyka na úrovni B2. Budete pozváni na pohovor, na který se osobně musíte dostavit do Dánska. U každé univerzity tento pohovor probíhá jinak. Jde jim o to, abyste je přesvědčili, že musí vzít právě Vás. Pokud se škole zalíbíte, máte před sebe velmi hezkou budoucnost. Na konci Vašeho studia budete muset vykonat praktickou zkoušku ve Vašem oboru, dostanete například na starost PR oddělení, pokud jste studovali management. Odevzdávat budete také diplomovou práci.
budova nemocnice

Peníze

Dánsko je známé především pro velmi vysoké ceny, jak jídla, tak nájmu či oblečení. To samé platí u studia. Je to poměrně finančně náročné, nicméně pokud jste v Dánsku studentem, nemusíte odvádět daně a máte výrazné slevy na různé spotřební zboží či například jízdné v hromadné dopravě. Jako studentovi jsou Vám také nabídnuty koleje, kterou jsou ve většině případů velmi moderní a skvěle zařízeny. Jsou zde soukromé knihovny, fitness centra, bistra a parky.
 rybářská loď
Pokud jste se rozhodli pro Dánsko, věříme, že nebudete litovat. Poznáte novou kulturu, lidi a budete si moci do životopisu napsat jméno velmi významných a proslulých univerzit, které Vám zajistí mnohem lepší šance se následně uplatnit na trhu práce.