S penězi mívá problémy leckdo. Ti, kdo je mají ve větším množství, než kolik chtějí nebo i přímo mohou utratit, trpí negativními dopady inflace, tedy růstem cen, a někdy jsou i v ohrožení, že je někdo třeba okrade, a ti, kdo jich mají naopak málo, strádají, protože si nemohou koupit všechno to, co by si koupit chtěli a potřebovali.

Ty první teď ponechejme jejich osudu. Ti peníze mají a ať si s nimi tedy dělají, co uznají za vhodné. A pojďme se zaměřit na ty, kteří jich mají naopak málo. Protože i ty vlastně zdražování trápí, jenže ne proto, že jejich úspory pozbývají svoji hodnotu, ale proto, že už si nemohou dovolit to, co by třeba i vysloveně potřebovali. A to je, jak se mnou jistě budete souhlasit, zlé. Jakmile někomu schází něco, co je potřebné k normální existenci, už je to vážné.

mince centy

Ale co se dá dělat, když někdo nemá peníze a v daném okamžiku už si žádné další nevydělá ani je někde nenajde? Na to už často existuje jedno jediné řešení, jímž je půjčka.

Kdo chce získat půjčku, aby učinil svoji finanční situaci zvladatelnou, má samozřejmě takovou možnost. Ale často jenom teoreticky. Mohl by si peníze půjčit a dát si s jejich pomocí vše do pořádku, jenže aby se tak stalo, je nutné splnit požadavky poskytovatele dané půjčky, které mu mají zajistit, že je poskytne někomu, kdo je i vrátí. A nejednou jsou podmínky pro poskytnutí půjčky tak náročné, že ji prostě jen tak někdo nedostane.

bankovky eura

A tak se musí hledat a hledat. Až se nakonec najde americká hypotéka bez registru Nebankovní hypotéka. To je totiž právě ta půjčka, která je dostupná pro nejvíce lidí v tísni. Zatímco tito nemají třeba dokonalé registry dlužníků a příjmy, obvykle mají aspoň nějakou nemovitost. A ta se coby záruka splácení dá využít k tomu, aby zájemce o peníze dostal aspoň nebankovní hypotéku. Za kterou se právě nemovitostí ručí. A tím pádem jsou tu jiné požadavky zbytečné.