Vaše auto dosloužilo a potřebujete nové? Na nové nemáte, a koupit ojeté je velké riziko. Co když vás někdo oklame, a za pár týdnů opět auto nepojede? Je pár možností jak se tomu vyvarovat.
1. Vzít si na pomoc automechanika
První možností je, vzít si sebou někoho kdo autům dobře rozumí. Nejlépe přímo automechanika. Auto vám proklepne a pokud na něm nic nenajde, můžete vesele odjet s novým autem domů.
 řídící panel vozidla
2. Zajet do servisu
Další z možností je zajet si do servisu, ještě než auto koupíte. Jako kupující na to máte plné právo. Pokud si nejste jisti, a chcete vědět jestli je auto v pořádku je to nejlepší varianta. Kupovat zajíce v pytli dnes nikdo nechce. Pokud se to prodávajícímu nebude líbit, nejspíše v tom bude důvod proč.
 dohoda o koupi auta
3. Znát základy o vozidle
Pokud nikoho známého nemáte a do servisu je to daleko, postačíte si se zakládními znalostmi. Než se k nim dostaneme, je dobré vědět co vše krom znalostí o vozidle, musíte znát. Vždy by vám měl prodávající umožnit přepis vozidla ihned, nebo by vám měl dát plnou moc. Pokud vám však dá plnu moc, zkontrolujte si zdali na ní má ověřený podpis. Bez ověřeného podpisu je plná moc neplatná. Dejte si také pozor aby v kupní smlouvě byli údaje stejné jako v dokladech a velkém technickém průkazu vozidla. Také si smlouvu pečlivě projděte, ať vás nic později nepřekvapí. A teď k základům o vozidle:
 
èBliká, svítí: Bude to znít velmi vtipně, ale i to se může stát. Prodávajícímu nemusejí fungovat světla či blinkry, a né vždy to musí být jen žárovka.
èStartování: Auto by mělo jít nastartovat bez problému. Pokud nebude chtít naskočit může být více problémů proč. Většinou stojí za příčinou baterie. Zkuste tedy startovací kabely, pokud ani tak auto nebude chtít naskočit bude závada většího rozsahu.
èSpojka a Převodovka: Při testovací jízdě se zaměřte na převody. Převody by měli jít hladce. Žádná z rychlostí by neměla zadrhávat. Spojka by měla mít záběr v polovině pedálu. Pokud je to moc dole, či vysoko je to špatně.
èBrzdy: Zaměrte se také na brzdový systém. Auto by nemělo brzdit smykem a už vůbec by jste neměli mít nohu až na podlaze. Brzdový pedál by měl jít sešlápnout maximálně do poloviny, a měl by být citít při sešlápnutí odpor.
 
Ojeté auto které bude v dobrém stavu, můžete sehnat již od 30 000Kč. Dávejte však pozor, i za 60 000Kč můžete koupit auto co jen dobře vypadá.