Obezita je v našich zeměpisných šířkách natolik rozšířená, že ji vlastně bereme jako normu. To je samozřejmě špatně, jelikož zde jde o zdraví. Lidé s velkou nadváhou prokazatelně trpí více na různé tělesné, ale i duševní nešvary. Ty mají mnohdy charakter chronických onemocnění a jen tak se jich zbavit nedá. Důvodem, proč lidé tak tloustnou, však není pouze špatný jídelníček. Hodně za tímto trendem stojí i nedostatek toho správného pohybu. Jednoduše řečeno, když budete neustále sedět před počítačem a nic moc nedělat, začnete dříve či později nabírat na váze.

Skákající holka

Tomu se právě můžete vyhnout mimo jiné pravidelným aerobním pohybem. Pokud vás nebaví jezdění na kole, při běhání si připadáte nepatřičně a na kolečkových bruslích neumíte, můžete si vybrat i jiný druh sportu. V posledních několika letech je stále populárnější skákání na trampolínách goodjump.cz. A to i v našich zemích.

Skákající kluk

Člověk se zadýchá

Valná část lidí má pořád zakódováno v hlavně, že trampolíny jsou spíše hračky než cvičební nástroje. Hodně je to dáno tím, že v tělocvičnách se již prakticky nepoužívají, zatímco na dětských hřištích se vyskytují v poměrně hojném množství. Rozhodně se ale nejedná o žádnou hračku pro nejmenší, i když skákání je i legrace. Hlavně se však jedná o dřinu, zvláště, chcete-li tímto způsobem relevantně hubnout. S trochou cviku si však člověk zvykne, a nakonec se budete na tento druh cvičení dokonce i těšit.

Správný model

Vzhledem k tomu, že existuje celá řada různých druhů trampolín, pro absolutní laiky je často dosti složité vybrat tu správnou. Hlavním kritériem by samozřejmě měla být nosnost. Co vás neunese, na to nelezte, jinak se se zlou potážete. Také byste měli dbát na bezpečnost. Hlavně venkovní verze se dají opatřit různými efektivními bezpečnostními prvky typu ochranná síť. Investovat byste však měli peníze i do chráničů pružin, které mohou být za jistých okolností také nebezpečné.