Každý si určitě nábytek do obývacího pokoje představuje trochu jinak. Někdo je nakloněn spíše staršímu stylu a někdo nedá dopustit na nejnovější trendy. Podle bytových návrhářů by měly být některé prvky obývákům společné.
o   Barvy,které Vašemu obývacímu pokoji budou dominovat, by měly být nekontrastní, tlumené a raději v teplých odstínech.
o   Nábytekje nejlépe zvolit takový, který je praktický a snadno přemístitelný. Tím nechci říci, že byste měli každý týden stěhovat pohovku z kouta do kouta. Jde spíše o nábytek, který si během dne můžeme přizpůsobit našim potřebám.
velké okno

Co se týče nábytku, platí tu jedna zásada – méně je někdy více. Proto by se neměl prostor nábytkem zaplnit, aby zůstal interiér dostatečně vzdušný. Do každého bytu určitě patří květiny. A o obývacím pokoji to platí dvojnásob. Ale ani tady by se to nemělo přehánět. Aby Váš byt nevypadal jako botanická zahrada. Květináče by měly být zajímavé a rozmanité. Pokud by byly všechny stejné, vypadalo by to moc uniformně.
fotka na poličce

Knihovna je nutná

Říká se, že lidé dnes málo čtou, a tak se v nábytkových stěnách s většími knihovnami moc nepočítá. Jenže právě knihovna dokáže navodit to správné útulno. Pokud zvolíte takovou, která bude mít i malý parapet, tak máte vyhráno. Můžete atmosféru dotvořit drobnými dekoračními předměty. Knihovny s úzkým parapetem jsou většinou takové, které se tváří maličko starodávně. Pokud na ně postavíte nějaké drobnosti po babičce, pak bude splněn dvojí účel.
1)     Máte krásné vzpomínky stále na očích.
2)     Dáte knihovně ten správný „šmrnc“.
Fotografie dětí nebo vnoučat prostor jen podtrhnou. Dalším prvkem, který by se měl vyskytovat vždy, je dostatek osvětlení. Zvláště, pokud máte vetší místnost, tak centrální lustr rozhodně stačit nebude. Stojací lampy jsou v dnešní době velice žádané a hodí se prakticky do každého interiéru. Jen je potřeba je správně nasměrovat a volit raději žlutý zdroj světla.