Sladit interiér není nikdy nic jednoduchého. Barvy a odstíny, ale také vhodné materiály je důležité vybrat předem a počítat s velkým plánem dopředu.
§  Barvy na nás musí působit pozitivně
§  Barvy by měly být sladěné v celém interiéru
§  Barvy dokáží měnit celé prostory
§  Naše nálada může být barvami a odstíny interiéru ovlivněna
§  Některé barvy mohou místnosti propůjčit světlo
obraz nad gaučem

Jak vybírat ty správné barvy?

Jistě víme, že jsou barvy, které pohlcují a odrážejí světlo, jsou barvy, které jsou doplnitelné s jinými a některé, které se k sobě vůbec nehodí. Barvy se dají doplňovat i podle jiných vlastností, než jestli jsou nebo nejsou vedle sebe na barevném kruhu. Můžeme se zaměřit jenom na jednu barvu a střídat několik odstínů, ovšem nikdy to nesmíme s barvami přehnat.
Co je to barevný kruh?
Jedná se vlastně o pomůcku, kterak zacházet s barvami, pokud plánujete v interiéru použít barev několik. Můžete barvy poskládat v kombinacích protilehlých barev, případně je různě kombinovat.
–          Studené barvy jsou uklidňující a relaxující, proto jsou vhodné do ložnic nebo pracoven
–          Studené barvy jsou modrá, fialová a temnější odstíny zelené
–          Studené barvy se hodí do velkých místností
§  Teplé barvy se hodí do menších prostor, které opticky zvětšují
§  Jsou to většinou červená, oranžová, žlutá a světle zelená
§  Tyto teplé odstíny zútulňují a mohou opticky zvětšit
barevné vzory
A podlaha?
Podlahy jsou v interiéru velice důležité, jelikož udávají tón celé místnosti. Proto je důležité dávat pozor nejenom na barvu, ale také na materiál, sytost a odraz světla. Pokud toužíte po bezpečí, klidu, teple a útulnu, měli byste si zařídit tradiční dřevěnou povahu nebo dobrou laminátovou nápodobu.
Pokud toužíte po moderně a nádechu minimalismu a prosté funkčnosti, zvolte umělou podlahu šedé barvy. Šedá je ostatně hitem mezi interiérovými barvami.