Není snadné vybrat si tu nejlepší půjčku. Ovšem měli byste udělat všechno, co je ve vašich silách proto, aby tomu tak opravdu bylo. A jak si vyberete půjčku, která vám opravdu pomůže, a naopak vás nepoloží na lopatky? Přece tak, že si předem všechno dobře spočítáte!

peněženka

K tomu, abyste měli při výběru hypotéky šťastnou ruku, nemůžete spoléhat pouze na štěstí. Měli byste spoléhat především na dobrou kalkulačku, třeba na kalkulačku americké hypotéky. Je totiž nezbytné, abyste si porovnali všechny důležité parametry před tím, než na jakoukoli nabídku kývnete. Jde o to vědět, kolik peněz si můžete dovolit pravidelně splácet, jaká bude výše vašich splátek, jaké k nim budete platit úroky, jak dlouho budete splácet, a samozřejmě musíte mít jasno i v tom, co se stane, když splácet přestanete. A pokud se z různých důvodů nemůžete spoléhat na vlastní výpočty, tak neváhejte využít některou z četných kalkulaček, které jsou právě pro srovnání hypoték na internetu volně k dispozici.
Ovšem ještě než se dáte do počítání, tak musíte mít v první řadě jasno v tom, co vám taková americká hypotéka vůbec nabízí, a jaké podmínky musíte splnit, abyste ji mohli získat.

Jistě i vy už jste slyšeli o tom, že velkou předností americké hypotéky je právě to, že ji můžete mít i bez udání účelu – můžete ji použít na cokoli. A co je potřeba splnit, abyste ji měli v kapse?
V každém případě musíte mít příjmy dost vysoké na to, abyste svůj požadovaný úvěr dokázali splácet. Počítejte nejen se svým pravidelným čistým měsíčním příjmem, ale také s ostatními výdaji, které nelze pominout, jako jsou výdaje na stravu a na bydlení. Musí vám tedy vždy zůstat dost peněz nejen na splátky i s úroky, ale také na živobytí.

rozpočet

A jako záruka toho, že nepřestanete splácet, poslouží libovolná nemovitost. Tato nemovitost musí mít hodnotu, která bude korespondovat s výší vašeho úvěru.
Když tyto dvě podmínky splníte, americká hypotéka bude vaše.