Není hudba jako hudba. Dnes je moderní poslouchat hip hop o tom, jak ostatní užívají drogy, mají mnoho peněz a lehkomyslně je utrácí. Možná jsou po hudební stránce dobří, přestože jich není moc ocenitelných, nicméně dopad mají velmi špatný. Nikomu se nechce poté nic dělat, každý by chtěl být bohatý, ale nic by světu nepřinesl za odměnu. Ovšem existují i tací, kteří tvoří přesný opak. A několik z nich se objevuje i na české scéně. Poslední dobou získává na popularitě český muzikant, který kromě svých písní skládá texty i pro další hudebníky.
Akustická kytara
            Pokáč, neboli Jan Pokorný, je 29letý muzikant. Svou hudbu začal propagovat na Youtube. Studoval na ČVUT, což je znát především mezi dalšími studenty této školy, kteří si jeho písničky chválí a propagují je.
            V roce 2016 získal ocenění za Objev roku v soutěži Žebřík a v roce 2018 měl nominace na Českého slavíka ve stejné kategorii. Stejně tak získal nominace i v Cenách Anděl. Mezi jeho oficiálně vydanými alby najdete album Vlasy. Křest tohoto alba proběhl v roce 2017 v Lucerna Music Bar.
            V letošním roce proběhne křest nového alba s názvem Úplně levej. Přesněji v říjnu ve Foru Karlín. V albu se objeví například píseň Matfyzák na discu natáčená právě v budově ČVUT, nebo například stejnojmenná píseň.
Hrající kytarista
            Pokud jste ještě Pokáče nikde nezaslechli, je to jen škoda. Připravte se na ironii, nadsázku, humor a promyšlené texty. Mezi nejoblíbenější písně patří Vymlácené entry, Co z tebe bude, ale především Mám doma kočku, která se objevila i v televizi na kanále ÓČKO TV. Na jeho kanále najdete ale i ukulele songy, některé z nich se objevují i  v albech, jiné jsou pro vaše pobavení. Také složil i písně pro některé sportovní kluby. Jedním z nich je AC Sparta Praha, které je Pokáč fanouškem, před nedávnem se objevila na kanále píseň pro český basketbalový tým. Jistě má před sebou ještě dlouho a úspěšnou kariéru.