Chybí vašemu interiéru něco? Shlédli jste se v tom, že byste domov chtěli mít vyladěný, útulný a přitom prakticky vybavený? Zkuste skandinávský styl. 

Zaujal vás skandinávský styl? Stačí málo a můžete si podle tohoto stylu vybavit i svou domácnost! 

Chtěli byste si proměnit svůj domov a chcete jej udělat hezčím a útulnějším? Zkuste to se skandinávským stylem, který si jistě oblíbíte už na první pohled. Vládnou mu čisté linie, čisté a jemné barvy a je z něj cítit útulnost a teplo domova. Tento severský styl je stále oblíbenější a přitom není žádnou novinkou. Stačí málo a můžete si i vy proměnit svůj interiér k lepšímu. Severského stylu bydlení dosáhnete totiž poměrně snadno. 

skandinávské bydlení

Jaký vybrat nábytek a jaké volit barvy? 

Skandinávský styl je o přírodních materiálech i barvách, takže tomu musíte přizpůsobit i výběr nábytku. Nábytek by měl být nejlépe ze dřeva, je možná i další kombinace s jinými přírodními materiály, například s kamenem. Masivní dřevo je ale základem. Pokud budete vybírat postel či jídelní stůl, určitě vsaďte na masiv. Nábytek by měl být výrazný a právě ze dřeva, vždy nějaký kus nábytku by měl vévodit každé jedné místnosti v domácnosti.

A u přírody zůstaňte, volte i přírodní a jemné barvy, pokud chcete trošku barevnosti, jsou vhodné pastelové odstíny, například světle modrá barva k severu patří. Barvy koneckonců tvoří základ každého stylu a jsou důležité v každém interiéru. Skandinávský styl vyznačují barvy vzdušné a jemné. Bílá barva a také šedá se skvěle kombinují s červenou, což může být základ pro volbu zase krásných doplňků. Důležité jsou i vzory, které do interiéru přenesete zase na dekoracích nebo polštářcích. 

útulné severské bydlení

V teple domova 

Přírodní barvy a materiály by měly doplňovat dekorace a bytové doplňky. Skandinávský styl je o útulnosti a teple domova. Všechno kolem vás by mělo evokovat pohodu, měli byste se chtít hned zachumlat pod deku a usednout na pohovku nebo do křesla. Hodně pokrývek, dek a přehozů či polštářů, to všechno by okolo vás mělo také být. Pozor ale na to, aby se váš domov nestal spíše přeplácaným. Pamatujte na to, že cílem je útulnost ne kýčovitost. 

Určitě sami poznáte, co se vám líbí a co bude nejpříjemnější. Skandinávský styl pochází ze severu, kde si domova hodně váží. Udělejte to stejně.