Děti se rády předvádí – šťastné děti předvádí svou fyzickou zdatnost, obratnost a radost ze života mnoha způsoby a mohou to provést i na sedacím vaku. Pokud bude dostatečně velký, poslouží jim jako úkryt při hraní, pro hopsání, válení sudů, kotouly a další gymnastické prvky. Mohou se tu vyřádit jako na žíněnce, měli byste jim ovšem koupit pytel s nylonovým potahem, který to vydrží.

zelený vak

Klid na učení – posezení na vaku uklidňuje mysl a polystyrenové kuličky působí jako izolant tělesného tepla, takže se tu mohou vaše ratolesti lépe soustředit na domácí úkoly a na učení. Budou mít pak o to více času na své zájmy, záliby a koníčky. A pokud se vám zdá, že si děti oblíbily vak přespříliš a pořád se na něm povalují, běžte s nimi ven na čerstvý vzduch, proběhnout se nebo se projet na kole.

dívka na sedacím vaku

Pozvou si kamarády – můžete si vy nebo kamarádi vašich dětí spolu zahrát na ploše sedacího pytle karetní nebo deskové hry, a když se k sobě otočíte zády, tak třeba i námořní bitvu.

Zdravý spánek – malé děti si na velkém vaku mohou i ustlat třeba po dobrém obědu, stačí jen vhodná přikrývka a oblíbená hračka – plyšoví medvídci, panenky atp.

Postel pro mazlíčky – máte-li doma psa nebo kočku, těm se určitě vak zalíbí jako vhodný pelíšek. Mohou tu s dětmi trávit příjemné chvíle, kdy je budou hřát polystyrenové kuličky a zároveň budou ležet na měkkém.

Filmová představení – až bude venku škaredé počasí, můžete sedací pytel využít jako zázemí pro sledování filmů. Možná vám přijde vhod rodinná komedie století „S tebou mě baví svět“ anebo další krásné rodinné filmy z té doby od Marie Poledňákové s filmovou legendou v dětské roli s Tomášem Holým.

Svačina – na sedacím vaku s nylonovým potahem se nemusíte zdráhat posvačit, neboť nylon je dobře omyvatelný a případné kousky potravin, rozlitá omáčka, polévka nebo čaj sedacímu vaku rozhodně neublíží.