Zdá se vám tento slogan až příliš přitažený za vlasy? Pak vězte, že alespoň kus pravdy na tom bude:

Nepotřebujete stěhováky – při troše šikovnosti a organizačních schopností si hravě poradíte i s vlastním autem a svým vlastním či pronajatým přívěsem. Pokud to není stěhování na stovky či tisíce kilometrů daleko, zvládnete to sami a hlavně v poklidu. Pojedete třeba vícekrát za sebou, ale pořád to nebude taková investice, jako do stěhovací firmy.

Škoda Octavia

Odvezete starý nábytek na chatu nebo pytle cementu ze stavebnin – naložit skříň nebo pět pytlů cementu na vozík je mnohem operativnější, než kvůli tomu objednávat přepravní firmu. A samozřejmě levnější. Vozíkem se dá převážet i zahradní zemina, sazenice stromků, velké zahradní nářadí či stroje a tak bývá v mnoha případech koule za autem pro chalupáře naprosto nezbytná věc.

přívěs za auto

Dovolená s karavanem – máte dost přecpaných hotelů a lidí s respirátory, kteří se v nich dusí? Vyjeďte raději s pronajatým karavanem do přírody, kde budete svými pány. Jediné, co potřebujete, je tažné zařízení na Octavii a trochu odvahy řídit tak velkou jízdní soupravu.

Nosič jízdních kol – vozit kola a dokonce i elektrokola na speciálním nosiči na „kouli“ je docela běžné a dokonce výhodnější, než mít bicykly umístěné na střeše či na pátých (zadních) dveřích. Poznáte to na jízdních vlastnostech a snazší manipulaci s koly při nasazování na nosič.

Potřebujete převážet koně nebo laminátové lodě? Pak máte možnost zapřáhnout vozíky pro přepravu živých zvířat nebo přívěsy se svařovanou nástavbou pro převážení lodí. Obojí lze bez problémů zvládnout svépomocí a nepotřebujete žádnou externí firmu nebo půjčovnu lodí. Mnozí majitelé koní to dobře vědí a stejně tak i vodáci, co raději důvěřují sami sobě a svým schopnostem, než půjčovnám, kde nemusíte mít vždy k dispozici to, co byste si přáli.